ImageImage

Nevolte vyhynutí a zachraňte plíce planety


Ceny SDGs i Global Goals Summit 2022, který je jejich součástí, jsou uhlíkově neutrální události. Dopad na životní prostředí snižuje jejich pořadatel, Asociace společenské odpovědnosti, od začátku do konce: řečníci přijíždí do Prahy vlakem, na místě si pochutnají oni i všichni účastníci na zero waste veganském a vegetariánském menu, propagační materiály si odnesou jen v online podobě a mnoho dalšího. Asociace se ale rozhodla jít ještě dál, být inspirací a pozitivní dopad zvyšovat. A proto za každého účastníka vysadí jeden strom! Kde? 

Ideální klimatické prostředí pro rekordně rychlý růst stromů? Půda s maximálním obsahem uhlíku? Místo, kam před 66 miliony let dopadl ničivý asteroid a „smetl” z povrchu zemského dinosaury? To všechno je mexický Yucatán.

Sázej s námi (Plant trees)
Image
Image

Přední Stromvedoucí"

Pojďme společně vytvořit lepší budoucnost
Image

„My jsme sice vyhynuli, ale dnešní rostliny a živočichové ještě naději na přežití mají. Lidstvo se pro ně stává stejně nebezpečným, jako byl pro nás asteroid. Nebuďte ničivým asteroidem a nevolte vyhynutí! Ještě můžete zastavit emise oxidu uhličitého.”

Kdyby mohl, toto by lidem vzkázal nejrozšířenější druh dinosaura na dnešním území Evropy – plateosaurus. Proč ne? Řekla si Asociace společenské odpovědnosti a dala slovo jeho mladšímu sourozenci – šestimetrové soše pojmenované Pla(s)teosaurus, kterého z recyklovaného plastu pomocí sdíleného tisku pod hlavičkou Plastenco vytvořila více než stovka českých 3D tiskařů.
My vysazujeme na Yucatánu, vy vysazujte kolem svých domovů. Protože každý strom se počítá.
Image

Není to jen o asteroidu…

Tropické prostředí Yucatánu je ideální pro rychlý růst hustých lesů s vysokou mírou biodiverzity. Tamní stromy tak zvládnou pohltit až 500 kilogramů oxidu uhličitého jen za prvních 20 let života. Stromům ve středoevropském klimatickém pásu by to trvalo i 100 let. 

A tak se Asociace společenské odpovědnosti v rámci kampaně Don't Choose Extinction” a Global Goals Summitu spojila s projektem Plant-For-The-Planet, který na Yucatánu obnovuje degradované a vydrancované lesy a za osm let zasadil osm milionů stromů.

Díky obnově širokého mixu původních druhů stromů se uhlík efektivně drží i v půdě a lesy ubytují spoustu dalších organizmů a zvířat. Projekt je pod celoročním dohledem přední světové vědecké laboratoře Crowther Lab a podporuje socioekonomický rozvoj tamních komunit, které ho mají plně na starost s více než 100 místními zaměstnanci.

Image

Pohled na Yucatán

Image

Co se změní na Yucatánu, nezůstane na Yucatánu…

To, že kvůli emisím oxidů uhličitého směřujeme k dalšímu masovému vymírání, ví i děti po celém světě. Obnova bilionu stromů pomůže navrátit rovnováhu a vyhynutí předejít. 

Klimatická krize je globální problém a řešení musí lidé hledat ve všech zeměpisných šířkách. Vysazování v Mexiku, na pohřebišti dinosaurů, a pohlcení velkého množství CO2 pomůže efektivně jak celému světu, tak i Česku.

Chci zasadit strom (Plant trees)

Sledujte nás na sociálních sítích

@asociacecsr_cz

Image
Image
Image

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image